Зеленський про Путіна: Не вистачає часу думати про нього, хотілося б зустрітися предметно

10 вересня 202112:41

Президент очікує звільнення утримуваних РФ українців після зустрічі “нормандської четвірки”.

Президент України Володимир Зеленський висловив готовність до зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним. Про це президент заявив на форумі Ялтинської Європейської Стратегії у форматі YES Brainstorming 2021.

“Чесно кажучи, не вистачає часу думати про нього (Володимира Путіна, – ред.). Нехай його країна і він не ображається. Мене більше цікавить, чи можемо ми дійсно предметно зустрітися, не декларативно, як робить це він з деякими державами, а дійсно зустрітися більш предметно, ніж це було на першій зустрічі в нормандському форматі, тому що були результати, все-таки більше 100 осіб після цієї зустрічі ми повернули додому”, – заявив президент.

За його словами, зустріч з Путіним у нормандському форматі дала важливі результати.

“Говорили і про розмінування і відкриття КПВВ, але не все рухається вперед так швидко, як я б того хотів і як точно мені здається Росія на сьогодні не хоче, вони не бачать сенс вирішити питання, закінчити війну, вони цього не хочуть. Це вже мої внутрішні проблеми, як я повинен зробити, що я повинен зробити, як мені їх змусити мати бажання предметно говорити про деокупацію нашої країни”, – говорить Зеленський.

Також президент зазначив, що простими фразами, залякуваннями або погрозами Україна не зможе домогтися від Росії бажаного результату.

“Мені потрібен просто результат, результат я вимірюю в людях. Зустріч з Путіним, повинна бути нормандська зустріч, може буде, залежить від них. Ми сильна самостійна держава, але в деяких питаннях ще не надто потужна, щоб диктувати цю політику. Ми дуже хочемо і йдемо в цьому напрямку. Якщо буде зустріч в норманському форматі, то буде повернення якоїсь кількості людей. Все про що ми домовляємося вони ніколи на 100% не роблять, але якщо буде зустріч – буде якийсь результат. 100, 50, скільки буде, я вважаю, що це результат нашої зустрічі. Так само про розмінування і про КПВВ. З тих пір пройшло півтора року, всі КПВВ з нашого боку ми відкрили, чекаємо на ту сторону. Все залежить від політичної волі однієї людини”, – підсумував Зеленський.


Нагадаємо, 19 квітня відбулася відеоконференція політичних радників лідерів країн-учасниць нормандського формату, учасники якої домовилися погоджувати кластери щодо виконання Мінських домовленостей.

Президент Володимир Зеленський в ході спілкування зі ЗМІ в Парижі заявив, що вважає можливим новий саміт нормандського формату.