Зеленський підписав закон про впровадження технічного регламенту на будпродукцію на ринку

1 жовтня 202012:29

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про впровадження технічного регламенту на будівельну продукцію, який забезпечить імплементацію в законодавство України положень регламенту Європейського союзу щодо якості будівельних продуктів.

Закон “Про надання будівельної продукції на ринку” № 850-ІХ, який Верховна Рада прийняла 2 вересня, має на меті гармонізацію умов функціонування вітчизняного ринку будівельної продукції з європейськими правилами.

Закон визначає правові та організаційні засади введення в обіг або надання будівельної продукції на ринку. Встановлюється перелік зобов’язань учасників ринку і визначаються основи декларування технічних показників будівельної продукції.

Також документ встановлює вимоги до споруд і вводить механізми забезпечення взаємозв’язку нормативних вимог до інженерних та конструктивних систем будівель і будівельної продукції.

“Закон повинен допомогти запобігти потраплянню фальсифікату та небезпечної продукції на вітчизняний ринок, а також ввести європейські підходи до розміщення на ринку будівельної продукції. Крім того, закон сприятиме створенню умов для вільного пересування товарів і послуг на ринку, підвищенню інвестиційної привабливості України, підвищенню безпеки і надійності будівель і споруд, впровадження механізмів забезпечення взаємозв’язку нормативних вимог до інженерних та конструктивних систем будівель і будівельної продукції”, – зазначили в пресслужбі Зеленського.