Зеленський підписав закон про посилення габаритно-вагового контролю

29 червня 202111:30

Президент Володимир Зеленський підписав закон про посилення габаритно-вагового контролю на дорогах.

Про це пише “Фактор” із посиланням на Офіс президента.

“Президент України Володимир Зеленський підписав Закон „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю“ № 1534-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 3 червня 2021 року”, — сказано в повідомленні.

Документ покликаний законодавчо закріпити можливість автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових параметрів.

Закон розширює повноваження Укртрансбезпеки в частині здійснення габаритно-вагового контролю, зокрема надає їй право стягувати в судовому порядку плату за проїзд вантажівок, які порушують габаритно-вагові норми.

Крім того, документ встановлює відповідальність вантажовідправника як першої ланки у вантажних перевезеннях і значно посилює відповідальність автоперевізників за недотримання габаритно-вагових норм.

Раніше Глава держави наголошував, що перевантажений автотранспорт, особливо в період збору врожаю, руйнує дорожню інфраструктуру, і йдеться не лише про старі дороги — розбиваються навіть новозбудовані траси.

Тому він наголосив на важливості ухвалення документа, який захистить дороги від руйнування надміру навантаженими автомобілями та підвищить рівень безпеки дорожнього руху.

За перевезення пасажирів та вантажів без потрібних документів передбачено штраф у 17 000 грн. Для міжнародних перевезень — 34 000 грн. За перевищення габаритно-вагових нормативів від 5% до понад 30% штраф варіюється від 8 500 грн до 51 000 грн.