Зеленський анонсував будівництво нового аеропорту на Донбасі

22 лютого 202114:20

Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що на Донбасі побудують новий аеропорт.

Про це він заявив у понеділок, 22 лютого, на форумі “Україна 30. Інфраструктура”.

“Між Луганською і Донецькою областями будуть шукати точку, і в цьому році ми почнемо проєктування нового аеропорту в будь-якому випадку для цих двох областей”, – сказав президент.

З його слів, можна було б відкрити Маріупольский аеропорт і відновити його.

“Але військові говорять, що це небезпечно”, – сказав Зеленський.

Нагадаємо, що можливість відкриття аеропорту в Донецькій області розглядалася ще за попередньої влади. В березні 2019 року попередній президент Петро Порошенко дав доручення опрацювати запуск аеропорту в Маріуполі, розташований недалеко від лінії бойових дій.

Голова Державіаслужби Олександр Більчук після цього сказав, що запустити аеропорт у Маріуполі для цивільної авіації можна буде тільки після зменшення буферної зони військового конфлікту.

Тодішній міністр інфраструктури Володимир Омелян також їздив в Краматорськ, де оглядав місцевий аеропорт. Але він також знаходиться близько до лінії розмежування. В 2014 році на краматорському аеродромі навіть проходили бойові дії.

Нагадаємо, що найбільший на Донбасі аеропорт імені Прокоф’єва в Донецьку був повністю знищений у 2014-2015 роках в ході російсько-української війни.

Луганський аеропорт був знищений у 2014 році в результаті обстрілу тактичними ракетами “Точка” з території Росії.