Збитки майже на 200 млн грн. Подробиці обшуків у столичних комунальних підприємствах

31 травня 202114:40

Глава Державної фіскальної служби (ДФС) Вадим Мельник розкрив нові деталі масові обшуків в Києві.

У період 11-27 травня ДФС провела 40 обшуків в приміщеннях КМДА, столичних комунальних підприємств і фірм-підрядників.

Обшуки були проведені в рамках 9 кримінальних справ, що стосуються ухилення від сплати податків (ст. 212 КК України), зловживання службовим становищем (ст. 364 КК), привласнення та розтрати майна (ст. 191 КК). Сума завданих збитків бюджету Києва, попередньо встановлена правоохоронцями, перевищує 150 млн грн.

В рамках проведення слідчих і процесуальних дій правоохоронці провели 53 допити і вручили 4 повідомлення про підозру. Також проведено 6 експертиз, взято 13 зразків почерків, а за рішенням судів накладено 9 арештів на вилучені під час обшуків гроші, документи, печатки.

Суми збитків, які попередньо встановлено в ході слідства, завданих бюджету Києва шляхом розкрадання коштів або державі — шляхом ухилення від сплати податків, такі:

“Київський метрополітен” — 9 млн грн,
“Київміськсвітло” — 12 млн грн,
“Київзеленбуд” — 40 млн грн,
“Київавтошляхміст” — 30 млн грн,
“Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд” — 9 млн грн,
“Київпастранс” — 40 млн грн,
“Київавтодор” — 18,6 млн грн.

Мельник розповів про способи вчинення згаданих злочинів.

Наприклад, при реконструкції парків несплата податків одним з підрядників склала понад 30 млн грн. Використовувалася схема скруток — у підприємства, яке нібито виконувало реконструкцію, відсутні працівники, виробнича і технічна можливість здійснювати реконструкцію п’яти київських парків. Субпідрядники також не залучалися. Це підприємство отримало кошти в сумі 180 млн грн.

Один із субпідрядників “Київпастрансу” отримав 35,5 млн грн. Підприємство нібито виконувало роботи з реконструкції трамвайних колій. Його засновником є особа, яка перебуває на обліку в психіатричному закладі. Ця субпідрядна організація не мала ні активів, ні працівників.