Затримано злочинців, які викрали доньку депутата та вимагали півмільйона доларів

23 вересня 202115:20

Організатором “схеми” є чоловік, який наразі перебуває за ґратами.

У Полтавській області затримали злочинців, які викрали дитину місцевого депутата. За звільнення доньки зловмисники вимагали від чоловіка “викуп” у майже півмільйона доларів.

Про це пише “Фактор” із посиланням на СБУ.

Правоохоронці встановили, що організатором “схеми” є чоловік, який наразі перебуває за ґратами. Його обвинувачують у вчиненні умисного вбивства з особливою жорстокістю, тому до вироку суду він знаходиться у Київському слідчому ізоляторі.

Незважаючи на позбавлення волі, зловмисник розробив план та організував викрадення дитини впливового бізнесмена і депутата Полтавської обласної ради. Чоловік підшукав виконавця викрадення через інтернет і запропонував спільнику винагороду в розмірі 100 тис. доларів США.

Викуп за дочку депутата становив 470 тис. доларів США. Вказані кошти мали бути перераховані на електронний гаманець біткоїнами.

Зловмисникам, за сприяння додатково залучених осіб, вдалося викрасти дівчинку, після чого вони вступили в перемовини з її батьками. Вони погрожували фізичним насильством та смертю їхньої дитини.

Викрадачі застосовували виняткові заходи конспірації, а саме спілкувалися між собою та з батьками дівчини виключно через Телеграм-канал або приховану інтернет-мережу “Даркнет”.

“У зв’язку з достатніми доказами зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 189 (вимагання) та ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України. Наразі підозрюваним обрано запобіжні заходи”, – йдеться у повідомленні.

Встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до цього правопорушення.