Запорізький суд оштрафував водія електросамоката на 127 тис. грн за наїзд на пішохода

13 липня 202116:25

Жінці також присудили один рік позбавлення волі, але замінили покарання на умовне.

Шевченківський районний суд міста Запоріжжя ухвалив рішення, яким визнав електросамокат транспортним засобом і оштрафував його водія на 127 тис. грн за наїзд на пішохода.

У Запоріжжі мати з дитиною їхала на електросамокаті по тротуару і, неправильно оцінивши ситуацію, збила жінку, яка йшла назустріч. Постраждалу госпіталізували і виявили закритий перелом стегна – тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Суд виніс обвинувальний вирок і визнав водія самоката винним в порушенні діючих правил на транспорті (ст. 291 Кримінального кодексу України). Жінку засудили до одного року позбавлення волі, але покарання замінили відбуванням випробувального терміну на один рік, адже серед пом’якшувальних обставин вказали наявність трьох дітей.

Також, суд частково задовольнив цивільний позов і стягнув з обвинуваченої 127 тис. грн штрафу. З яких – 102 тис. грн компенсації матеріального збитку, 23 тис. грн – моральної шкоди, і 2 тис. грн – витрати на юридичну допомогу.

Крім того, суддя погодився із обвинуваченням, яке висунуло тезу про те, що електросамокат “згідно п. 1.10 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001, є транспортним засобом”. Так, у цьому пункті ПДР вказано, що транспортний засіб – пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів.