Замах на генерала СБУ Наумова: полковник Расюк пішов на угоду та отримав умовне

14 липня 202109:41

Печерський районний суд Києва 8 липня затвердив угоду між прокурором і полковником СБУ Юрієм Расюком у справі про замах на вбивство голови внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова.

11 червня між прокурором і підозрюваним Расюком укладено угоду про визнання винуватості. Расюк зобов’язався співпрацювати у викритті Нескоромного. Потерпілий Наумов дав свою письмову згоду.

Суд призначив Расюку узгоджене покарання – 5 років позбавлення волі зі звільненням на іспитовий строк 3 роки.

До набуття вироком законної сили Расюку вже змінили запобіжний захід на особисте зобов’язання, звільнивши з-під варти і зобов’язавши прибувати за кожною вимогою суду.

23 січня пресцентр СБУ підтвердив факт затримання чинного співробітника СБУ за підозрою в підготовці замовного вбивства іншого СБУшника.

Перед тим деякі ЗМІ та користувачі соцмереж повідомляли, що 22 січня був затриманий полковник СБУ Юрій Расюк, співробітник управління по боротьбі з тероризмом СБУ “Альфа”. Публікувалися відповідні фото. Ішлося про те, що Расюк нібито збирався передати гроші за вбивство начальника головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. Замовником вбивства, за деякими повідомленнями, нібито міг бути Дмитро Нескромний.

Як відомо, Дмитро Нескоромний уже за президента Зеленського – із 1 липня до 8 листопада 2019 року – був заступником голови СБУ, а з 8 листопада по 13 березня 2020 року – був першим заступником голови СБУ – начальником головного управління з боротьби з корупцією. Його називають ставлеником колишнього керівника офісу президента Андрія Богдана.

Журналіст Юрій Бутусов висловив думку, що йдеться про боротьбу різних корумпованих угруповань всередині СБУ, пов’язаних з потоками контрабанди тощо.

“На початку 2020 року головним “рєшалом” був Нескоромний. Але за останній рік всі сфери тіньового бізнесу СБУ підім’яв під себе права рука і найближчий друг голови СБУ Івана Баканова Андрій Наумов. Так що підґрунтя скандалу очевидне. (…) Тепер будь-які питання по митниці, у кримінальних справах, все, що треба “порішати”, Баканов робить через Наумова, – писав Бутусов. – Наумов, по суті, став символом корупції та вседозволеності наближених до Зеленого і Баканова співробітників СБУ. Це тепер дуже багата людина, яка за своїм корупційним впливом набагато перевершила і Демчину і Семочка за минулої влади”.

Також ішлося про те, що “замовлене вбивство Наумова” могло бути вигаданою операцією, розіграною в інтересах самого керівника ГУ внутрішньої безпеки СБУ.

“Не виключено, звичайно, що в ході корупційних розбірок і переділу сфер “доїння” бізнесу між главком ВБ і главком “К” СБУ Наумов розіграв цю історію, щоб дискредитувати конкуруюче угруповання. І затримання Расюка – це просто спектакль для підкреслення власної значущості і незамінності в очах Зеленого і Баканова, які на такого роду піар добре реагують”, – припустив Бутусов.

Після затримання полковника Юрія Расюка Служба безпеки України просить Шевченківський райсуд Києва заарештувати його на 60 днів без застави.