Забудовник-аферист під маскою патріота

23 травня 201808:29

Представник відомого дніпропетровського клану і помічник скандального нардепа Андрія Денисенка В’ячеслав Медяник активно пробиває собі шлях в політиці і, за чутками, навіть збирається балотуватися до парламенту. Для цього він, як і більшість українських політиків нової хвилі, старанно вдає з себе патріота, однак його біографія говорить зовсім про інше.

Цікаво, що поєднало колишнього соратника Дмитра Яроша нардепа Денисенка з соціалістом Медяником? Націоналістичні погляди Денисенка, які він нібито сповідує, ніяк не можуть бути наближеними до Медяника, який представляє молодіжне крило партії “Соціалісти”. Відповідь банальна: гроші. Родина Медяника відома на Дніпропетровщині своїми обширними бізнес-інтересами. Свій підприємницький шлях він розпочав у 2002 році з фірми, до статутного фонду якої вніс 100 тисяч доларів. Непогано, враховуючи, що на той момент він ледь досяг віку кримінальної відповідальності, а повнолітнім став аж у 2005-ому році.

image

Проте Цукерберга з нього не вийшло. І майже всі його проекти фігурують в сумнівній хроніці. Зокрема, компанія “Атлант”, серед засновників якої значиться Медяник, веде скандальну забудову в Дніпрі, вотчині депутата Денисенка. Місцеві мешканці активно протестували проти будівництва, вважаючи його шкідливим і незаконним.

IMG_7768

IMG_7767

Ще один скандальний об’єкт “Атланта” – будівництво 26-поверхового будинку над парком Глоби. Ділянка має статус землі історико-культурного значення і будівництво на ній заборонено. Однак контролюючі органи просто закрили очі на незаконну забудову, а потім на допомогу прийшли місцеві депутати, які вже пост-фактум змінили статус землі і дозволили її комерційну експлуатацію. Ще раз підкреслимо, що це відбулося після того, як почалося зведення об’єкту.

IMG_7769

Партнер Медяника у всіх девелоперських проектах Кублік теж має більш ніж сумнівну репутацію. Його прізвище засвітилось у справі про вкрадені у громади Дніпра 96 об’єктів комунальної власності.

Фірма “Антар”, яка зареєстрована на матір Медяника, взагалі потрапила до чорного списку забудовників. Єдиний її об’єкт у Києві, у Печерському районі столиці, давно заморожений. В результаті численних скарг Конфедерація будівельників України визнала недобудову критичною і внесла в свій список ненадійних.

Буквально кілька днів тому прізвище Медяника знову прогриміло у ЗМІ. Цього разу він з давніми партнерами по фірмі “Атлант” В’ячеславом Кубліком та Бесаріоном Біліходзе затіяли будівництво на місті культурно-історичної пам’ятки Дніпра будинку Залюбовського. Історична споруда без вагань була майже знесена, проте небайдужі громадяни встигли втрутитися і зупинити повне руйнування. За цим цинічним актом вандалізму стоїть фірма “Крутогірний”, під брендом якої ховаються все ті ж Медяник і Ко.

IMG_7770

Звичайно, молодий Медяник не просто так потрапив до будівельної сфери, яка приносить надприбутки. Його батько колишній сбушник Анатолій Медяник давно відомий у цьому бізнесі, але не з кращого боку. За його безпосередньої участі рейдери заволоділи фірмою ТОВ “Укрстар” то вивели з неї активи у новостворене ТОВ “К.А.С. ЛТД”. Отримавши ласий шматок землі в Дніпрі, вони намагались звести там житлово-офісний центр “Азері”. У скандал був втягнутий навіть посол Азербайджану, адже представників цієї країни залучили як інвесторів. Справа дійшла до міністерського рівня, а дніпропетровська громада розвернула широку кампанію проти аферистів.

У 2017 році Анатолій Медяник помер, але ще до цього його молодий син зареєстрував на себе безліч фірм: ТОВ “Антар плюс”, ТОВ “Пікассо 2012”, ТОВ “Консанс Дніпро” та ін. Сфери його бізнесу простирались від будматеріалів і оренди нерухомості до ресторанів. Деякі з них вже перебувають у стані припинення.

Проте постійні скандали з недобудовами не завадили самому Медянику стати ультрауспішним в плані нерухомості. Ще до 30 років він разом з дружиною став власником 10 (!) квартир, житлового будинку та кількох приміщень. Не дивно, що з такими ресурсами він легко пробиває собі шлях в політику і став помічником народного депутата.

IMG_7772

Для прикриття своїх брудних справ Медяник традиційно для нашої країни обрав тему благодійності, а саме – нині найхайповішу її галузь – волонтерство.

Однак при детальному аналізі діяльності його фонду стають помітні всі ознаки фіктивності.  БФ “Ми – Армія України” зареєстрований у багатоквартирному будинку в самому центрі Дніпра разом ще з 93-ма компаніями, але лише БФ МАУ вказує як свою адресу весь будинок без привязки до квартири чи офісу. Відсутня поштова скринька, сайт, сторінки в соцмережах та будь-яка інформація про збір чи надання БФ МАУ допомоги кому-небудь. Крім того, в статутний фонд не внесено жодної копійки.

Цікаво поглянути і на співзасновників фонду. Наприклад Дарія Олегівна Біла є також співзасновником майже ідентичного за назвою благодійного фонду “Ми – Армія Країни”, який є підконтрольним нардепу Юрію Березі. Інший співзасновник фонду Медяника Козирєв Костянтин Костянтинович був одним з засновників сумнозвісної кредитної спілки “Університет”.

З цього витікає висновок, що БФ “МАУ” цілком міг бути створений для отримання та легалізації неправомірної вигоди з подальшим її розподілом між учасниками.

image

Подібні досягнення у настільки молодому віці, безсумнівно, не могли бути можливими без впливових покровителів. Завдяки зв’язкам свого батька, колишнього посадовця СБУ, Медяник ними не обділений. Його хрещеним батьком є генерал-майор СБУ Анатолій Клименко. Близьким другом самого Медяника є полковник В’ячеслав Печененко, начальник Головного управління Національної поліції в Житомирській області.

IMG_7773

Завдяки таким знайомствам батька в колі силовиків Медяник і потрапив до Академії МВС. Та надовго він там не затримався. Натура дала про себе знати: будучи студентом другого курсу він збирав гроші з однокурсників нібито для викладачів, яким так нічого і не передав. Після цієї історії його з ганьбою відрахували, а колишні друзі-студенти ще й добряче покарали фізично. Тому партнерам даного діяча, який не зупиняється навіть перед відвертим шахрайством варто бути обережними.

Моральне обличчя В’ячеслава Медяника на жаль ще гірше. Він покинув дружину з трьома дітьми, на якій одружився тільки заради її зв’язків.

image  32984797_1912428432103511_3792183473549082624_n

Покинувши родину, перспективний господарник недовго горював, адже знайшов вигіднішу партію. Шлюб з Інною Мігулею приніс йому в якості приданого 10 квартир.

У своїй передвиборчій агітації Медяник невпевненим голосом розповідає про необхідність оновлення, “вікового і інтелектуального”. Та чи такого оновлення чекають дніпровські виборці?

Прикро, але подібні персонажі зараз ховаються під масками патріотів і збираються просувати себе до Верховної ради. Наша багатостраждальна країна пройшла стільки випробувань за останні роки, що було б трагічно знову привести до влади негідників і аферистів. Тому ми неодмінно і надалі будемо слідкувати за такими, як Слава Медяник і його поплічники.