З 30 червня 2021 року в Україні відновлять виплати лікарняних. Законопроєкт в цілому підтримали 304 народних депутата, серед них 219 “слуг народу”

12 травня 202112:54

30 червня 2021 року в Україні набуде чинності закон, який передбачає відновлення права на матеріальну допомогу в разі тимчасової непрацездатності.

Раніше ці виплати були скасовані.

Про дату відновлення виплат “Фактору” стало відомо з публікації закону №1380-ІХ (законопроєкт №5187) “Про внесення зміни до статті 22 Закону України” Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування “щодо соціального захисту в разі настання тимчасової непрацездатності” в офіційному виданні ВР – газеті “Голос України”.

Документ вступає в силу з дня введення в дію Закону України “Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я” – а саме 30 червня 2021 року.

Як відзначають в Офісі президента, документ повертає людям право на отримання матеріальної допомоги з Фонду соціального страхування України в період тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві (так званих лікарняних).

“Через законодавчу колізію ці виплати були скасовані після внесення змін до Закону України” Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування “, які вводяться в дію з 30 червня 2021 року. Це могло призвести до недоотримання лікарняних 2,5 млн чоловік. Закон виправляє колізію і відновлює право на отримання цієї матеріальної допомоги”, – говорять в преслужбі президента.

Як вказується в пояснювальній записці до законопроєкту, “31 грудня 2020 року набрав чинності закон” Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я”. Однак з його прийняттям були внесені зміни в закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, згідно з якими з переліку страхових випадків виключений основний страховий випадок, по якому проводить виплати Фонд соцстрахування, – “тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві”.

Авторами законопроєкту виступили депутати від фракції “Європейська солідарність” – Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Фриз, Ірина Геращенко, Марія Іонова і Ростислав Павленко. Також депутати з фракції “Слуга народу” – Галина Третьякова, Сергій Гривко, Микита Потураєв, Вадим Галайчук; депутати з фракції “Батьківщина” – заступник голови фракції Сергій Соболєв і Валентин Наливайченко і депутати з фракції “Голос” – Соломія Бобровська, Інна Совсун і Сергій Рахманін.

Нагадаємо, що Рада 13 квітня прийняла закон про надання застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності в разі захворювань або травм, не пов’язаних з нещасним випадком на виробництві.

Законопроєкт в цілому підтримали 304 народних депутата.

По фракціях:

“Європейська солідарність” – 23;

“Батьківщина” – 15;

“За майбутнє” – 10;

“Опозиційна платформа – За життя” – 0;

“Довіра” – 17;

“Голос” – 10;

“Слуга народу” – 219;

позафракційні – 10.

29 квітня Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення зміни до статті 22 Закону України” Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування “щодо соціального захисту в разі настання тимчасової непрацездатності”.