ЄС продовжив економічні санкції проти РФ у зв’язку із ситуацією на Донбасі

30 червня 202004:00

Це рішення було ухвалене після останньої оцінки, членів Ради Європи від 19 червня 2020 року, стану виконання мінських угод.

Рада Євросоюзу ухвалила рішення продовжити ще на півроку економічні санкції проти РФ у зв’язку з ситуацією на Донбасі.

“Рада ухвалила рішення продовжити санкції щодо конкретних секторів економіки Російської Федерації ще на шість місяців, до 31 січня 2021 року”, – йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Рішення було ухвалене після останньої оцінки членів Ради Європи від 19 червня 2020 року стану виконання мінських угод, які повинні були бути виконані до 31 грудня 2015 року. Враховуючи, що повна реалізація ще не досягнута, лідери ЄС ухвалили політичне рішення про продовження економічних санкцій проти Росії.

Такі обмежувальні заходи були спочатку введені в 2014 році з урахуванням дестабілізуючих дій Росії проти України. Санкції спрямовані на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також на сферу товарів подвійного призначення.

Санкції обмежують доступ до первинного і вторинного ринків капіталу ЄС для деяких російських банків і компаній, і забороняють фінансову допомогу і посередництво для російських фінансових інститутів.

Ці заходи також забороняють прямий або непрямий імпорт, експорт або передачу військової техніки, і встановлюють заборону на товари подвійного призначення, які можуть використовуватися у військових цілях або військовими кінцевими користувачами в Росії. Крім того, санкції розширюють обмеження на доступ Росії до деяких чутливих технологій, які можуть бути використані в російському енергетичному секторі, наприклад, під час видобутку і розвідки нафти.