Які можливості використовує АРМА для виявлення та розшуку активів

27 грудня 202009:00

Щороку інтенсивність взаємодії АРМА з правоохоронними органами зростає.

Як передає “Фактор”, про це в інтерв’ю UA.NEWS розповів начальник Південно-східного міжрегіонального управління АРМА Володимир Орлов.

Через необхідність виявляти і розшукувати активи в кримінальних провадженнях правоохоронці – як українські, так і іноземні – все частіше використовують можливості Агентства у цій сфері. Наприклад, станом на 1 півріччя 2019 року АРМА розглянуло 935 запитів від правоохоронних органів, а станом на 1 півріччя 2020 року – 1265 запитів. Як бачимо, їх кількість зросла на 35%.

Трохи фактів. У лютому 2020 року представники АРМА провели тренінг з метою надання методичної та консультаційної допомоги слідчим ДБР з питань, пов’язаних із виявленням, розшуком, проведенням оцінки та управлінням активами.

У червні 2020 року Південно-східне МТУ АРМА на базі Прокуратури Дніпропетровської області провело спільний семінар з місцевими правоохоронними органами. Ця зустріч якраз і дала поштовх до поліпшення взаємодії – почали передаватися активи в управління АРМА, а також надсилати запити на розшук активів фігурантів кримінальних проваджень.

У серпні 2020 року Південно-східним МТУ АРМА спільно з Дніпровським регіональним відділенням Національної школи суддів України за участі керівництва профільних управлінь та відділів центрального апарату АРМА для суддів місцевих загальних та апеляційних судів пройшов семінар на тему: “Актуальні питання судової практики щодо передачі арештованих активів в управління АРМА”.

“Цей захід дуже позитивно вплинув на обмін знаннями та практичним досвідом між учасниками стосовно вирішення проблемних аспектів фактичного виконання ухвал суду про передачу арештованих активів у кримінальному проваджені в управління АРМА”, – цитує Володимира ОрловаФактор“.