Як турецька “ОНУР” і компанія Жеваго шкодять “Великому будівництву” Зеленського

17 серпня 202118:48

Олігарха Костянтина Жеваго заочно заарештували в липні.

Проте, це не заважає бізнесу ексдепутата заробляти на “Великому будівництві” Володимира Зеленського.

У Костянтина Жеваго маса активів по Україні, а верхівка імперії – родовища залізної руди в Полтавській області.

“Підіймають” полтавські компанії Костянтина Жеваго не тільки на руді. Важливо зазначити, що дохід отримують і з продажу відходів: збагачена руда йде на виробництво окатишів, а відходи збагачення – закочуються в українські дороги.

Відбувається це в обхід закону, адже спочатку в проєкт з будівництва траси був закладений гранітний щебінь, але якісний гранітний щебінь виявився задорогим. Саме тому його й вирішили замінити на кварцитовий – дешевий і неякісний. Наголошуємо, що гранітний якісний щебінь на кварцитовий неякісний замінили без незалежних випробувань.

Наразі Жеваго і Ко розширили географію поставок кварцитового щебню. За цей щебінь посередники платили Полтавському ГЗК за відходи 10-25 гривень за тонну. Отже, з червня 2020-ого по червень 2021-ого компанія Жеваго заробила тільки чистими на кварцитовому щебні від 2,6 до 6,5 млн грн. Але це тільки за відходи в точці відвантаження. Посередники продавали кварцит по 100-225 грн з різницею 75-215 грн на тонні, і за рік наварили до 55 млн грн.

Виходить, що закочує кварцитовий щебінь з Полтавського ГЗК турецька ОНУР, яка будує трасу Київ-Харків в Полтавській області.

Якось дивно виходить, що підсудний олігарх, який перебуває в міжнародному розшуку заробляє на наймасштабнішому проєкті президента Зеленського.

Автор: Дмитро Троян