Як отримати повне відшкодування від страхової в разі ДТП

5 березня 202108:46

Страхові компанії мають тенденцію значно занижувати суму страхового відшкодування, тим самим заощаджуючи на витратах.

За статтею 29 Закону України “Про обов’язкове страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів”, у випадку ДТП відшкодовуються витрати, пов’язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу.

Що робити водію, коли сума страхового відшкодування в рази занижена страховою компанією:

  • вже на етапі оцінки автомобіля експертом страхової компанії водій має надати свої заперечення під час огляду авто експертом;
  • під час огляду авто водій може залучити незалежного експерта;
  • далі необхідно встановити, чи відповідає звіт страхової компанії вимогам нормативно-правових актів щодо оцінки майна та чи містить він недоліки, що вплинули на достовірність оцінки. У 89% випадків звіт таким вимогам не відповідає;
  • якщо ж ви не погоджуєтесь із сумою, запропонованою страховою, вам необхідно про це повідомити письмово страхову компанію, і самостійно замовити товарознавчу експертизу автомобіля, з метою визначення реальної суми завданого збитку (якщо ви впевнені що страховою буде точно занижена сума виплати – замовте таку оцінку до того, як ваше авто огляне експерт страхової компанії).

Далі необхідно написати звернення в страхову компанію винуватця з метою виплати різниці між фактичним розміром шкоди/сумою, яка зазначена у звіті на ваше замовлення, і страховою виплатою.

Якщо страхова компанія відмовить у виплаті такої різниці, необхідно звертатися до суду. Відповідачем буде виступати страхова компанія винуватця в межах ліміту відповідальності. У випадку перевищення такого ліміту позов пред’являється як до страхової, так і до винуватця ДТП.