“Всадити 2 кулі в руку і ногу”. СБУ викрила нападників на заступника голови “АРМА” Павленка

19 липня 202115:00

Служба безпеки України встановила і викрила осіб, відповідальних за замовне нанесення тяжких тілесних ушкоджень заступнику Голови Агентства з розшуку та менеджменту активів Володимиру Павленку.

Про це пише “Фактор” із посиланням на Службу безпеки України.

За попередньою інформацією, до нападу причетні троє осіб. Двоє з них – вихідці з кримінальних кіл.

У ході розслідування СБУ встановила, що замовники вимагали у виконавців не вбивати жертву, а налякати її через нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Зокрема, за свідченнями затриманих, спочатку від них вимагали побити і відрізати заступнику Голови АРМА вухо або палець, а потім це “завдання” замінили на “всадити 2 кулі в руку і ногу”.

Злочинці отримали передоплату за вчинення злочину. Перший транш, який їм передали замовники, склав $10 тис.

Крім грошей затримані передали виконавцеві інформацію про особу потерпілого, образ його життя, транспортні засоби, якими він користується, адресу проживання, місце роботи, графік і маршрут руху, а також іншу персональну інформацію.

У ході імітації обстановки злочину була підтверджена версія слідства: виконавець отримав зброю і зробив імітацію пострілів в потерпілого.

Раніше, 2 червня цього року, невстановлені в той час особи напали на заступника Голови АРМА Володимира Павленка та зробили кілька пострілів з вогнепальної зброї. Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання фактичних виконавців і замовників на території Києва та Одеси. Трьом фігурантам оголошені підозри за ч.1 ст.14 (підготовка до злочину), ч.2 ст.121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження). Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Пізніше Володимир Павленко заявив, що атака на нього пов’язана з його роботою. Він також додав, що існує кілька версій, якими займається слідство.