ВООЗ заявила про шкоду електронних сигарет і зажадала обмежити їхнє поширення

28 липня 202110:45

Організація рекомендувала владі країн ввести нормативні акти, щоб запобігти вживанню таких виробів і захистити майбутні покоління.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликала ввести заходи щодо обмеження поширення електронних сигарет. Про це ВООЗ заявляє у восьмомій за всю історію доповіді про шкоду тютюну.

У ВООЗ відзначають, що електронні сигарети часто продають дітям і підліткам, залучають споживачів приємними ароматами і вводять в оману заявами про такі продукти.

Організація стурбована тим фактом, що вживають такі сигарети діти, виростаючи, в три рази частіше вживають тютюнові вироби, ніж ті, хто не курив їх. ВООЗ рекомендувала владі країн ввести нормативні акти, щоб запобігти вживанню таких виробів і захистити майбутні покоління.

“Нікотин викликає сильну залежність. Електронні системи доставки нікотину шкідливі, і їх необхідно краще регулювати. Там, де вони не заборонені, влада повинна вжити заходів для захисту свого населення від шкоди електронних систем доставки нікотину і запобігти їх поширенню серед дітей, підлітків та інших вразливих груп”, – сказав гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус.

Зараз у 84 країнах відсутні гарантії захисту від нерегульованого поширення електронних систем доставки нікотину. 32 країни заборонили продаж електронних сигарет. Ще 79 прийняли принаймні одну міру, щоб заборонити використання цих продуктів в громадських місцях, їх рекламу, стимулювання продажу і спонсорство або ж зажадали писати попередження про шкоду для здоров’я на упаковці.

Глобальний посол ВООЗ з неінфекційних захворювань і травм Майкл Р. Блумберг зазначив, що більше мільярда людей у всьому світі все ще курять. А оскільки продажі сигарет впали, тютюнові компанії почали агресивно продавати нові продукти, такі як електронні сигарети, лобіюючи свої інтереси у владі, щоб обмежити регулювання продажів.

“Ці продукти дуже різноманітні і швидко розвиваються. Деякі з них продають як безнікотинові, але при тестуванні часто виявляється, що вони містять викликає звикання інгредієнт. Відрізнити нікотиновмісні продукти від продуктів, що не містять нікотин, або навіть від деяких продуктів, що містять тютюн, може бути практично неможливо”, – розповів директор Департаменту зміцнення здоров’я ВООЗ Рюдігер Крех.

Також у ВООЗ поділилися, що частка людей, що вживають тютюн, знизилася в більшості країн, але через зростання населення планети загальне число курців залишається на стабільно високому рівні. В даний час з приблизно 1 мільярда курців близько 80% живуть в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Тютюн є причиною смерті 8 мільйонів людей на рік, у тому числі 1 мільйона – від пасивного куріння.