Вітренко у США розповів, що потрібно зробити, щоб “Північний потік-2” ніколи не запрацював

23 липня 202110:41

За словами глави НАК “Нафтогаз України”, члени Конгресу США готові підтримувати Україну в боротьбі проти цього проєкту.

Глава НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко вважає, що проект “Північний потік-2” можуть зупинити тільки санкції США проти компанії-оператора російського газопроводу Nord Stream 2 AG. Про це він заявив у четвер у Вашингтоні за результатами зустрічей у Конгресі США.

За словами Вітренка, питання не лише в добудові газопроводу, але також в сертифікації оператора за європейськими правилами.

“Європейські компанії бронюють потужності у цього оператора, щоб вони могли отримувати газ через цей трубопровід. Так от, якщо цей оператор перебуватиме під санкціями – а я ще раз наголошую, що це, практично, російська компанія, не європейська, оскільки на 100% Nord Stream AG належить “Газпрому”… європейські компанії не будуть бронювати потужності на цьому трубопроводі, вони не зможуть отримувати газ, і тому цей газопровід ніколи не запрацює”, — пояснив Вітренко.

Він зазначив, що в обох палатах Конгресу США поділяють занепокоєння України, що цей проект є реальною загрозою для її безпеки, “несе корупцію в Європу і розділяє її”. Члени Конгресу США готові підтримувати Україну в боротьбі проти цього проекту, резюмував глава “Нафтогазу”.