Вітренко пообіцяв одну платіжку за газ

23 лютого 202113:00

Міністерство енергетики, у відповідь на запит багатьох споживачів, працює над переходом на одну платіжку за газ та розподіл, при цьому щоб тариф на розподіл не був в одних регіонах вищим за тарифи в інших регіонах.

Про це заявив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

“Передусім ми будемо фокусуватися на захисті вразливого споживача. Щоб була чесна конкуренція, щоб не допускати зловживання на ринку, особливо з боку монополістів. Щоб були справедливі і зрозумілі тарифи. І щоб держава була впевнена, що ті, хто потребує державної допомоги, її отримують. Як через субсидії, так і гранти на енергоефективність”, — зазначив він.

З його слів, держава буде надавати сервіс споживачам. Зокрема завдяки максимальній діджиталізації. Держава допомагатиме людям легко порівнювати ціни і змінювати постачальників, щоб менше платити. Наприклад, для цього може використовуватися додаток Дія і навіть “бот”.

Раніше, у січні 2021 року, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв’ю казав, що зниження ціни газу до 6,99 грн за кубометр відбудеться лише у лютому, відповідно, платіжки з такою ціною українці отримають у березні.

Він пояснив, що немає юридичного механізму, аби знизити платіжки заднім числом, щоб зменшити ціни на газ вже в поточному місяці. При цьому, за його словами, об’єктивно ціна на газ у 6,99 грн за кубометр могла бути вже у січні.