Василевська-Смаглюк: Мій закон про врегулювання простроченої заборгованості 4241 (так званий” колекторський закон “) тільки підписаний президентом

7 квітня 202118:18

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №4241 про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості, який посилює вимоги до роботи колекторських компаній.

Про це заявила народний депутат “Слуги народу” Ольга Василевська-Смаглюк, яка є ініціатором цього проєкту закону.

“Мій закон про врегулювання простроченої заборгованості 4241 (так званий” колекторський закон “) тільки підписаний президентом! Відтепер ніяких загроз, неетичної поведінки, порноколлажів, багатогодинного автодозвону, взаємодії з третіми особами без їх згоди – заборонено!”, – зазначила вона.

Згідно із законопроєктом, всі колекторські компанії зобов’язані будуть реєструватися в спеціальному державному реєстрі, який буде вести Нацбанк. Фінрегулятор буде здійснювати нагляд за колекторами і їх діями щодо боржників, а також розглядати звернення громадян.

Нагадаємо, в першому читанні законопроєкт був прийнятий 27 січня. Тоді за нього проголосували 355 нардепів. Після цього в проєкт закону було внесено правки.

У другому читанні парламентарі підтримали документ 274 голосами в березні.

Усі колекторські компанії зобов’язані будуть реєструватися в спеціальному державному реєстрі, який буде вести Нацбанк. Фінрегулятор буде здійснювати нагляд за колекторами і їхніми діями щодо боржників, а також розглядати звернення громадян.

Також документ зобов’язує банки та фінансові установи повідомляти клієнтів про притягнення колекторів за доцільне призначити пеню ще на стадії підписання договору про надання кредиту. Крім того, кредитор буде зобов’язаний публікувати інформацію про колекторську компанію на своєму сайті.

Згідно із законопроєктом, колектори мають право дзвонити боржникові не більш ніж два рази на день з автодозвоном протягом 30 хвилин, тільки з 9:00 до 19:00 в робочі дні.