В’ятрович заявив у поліцію на опитування Зеленського

18 жовтня 202011:23

Народний депутат Володимир В’ятрович (“Європейська солідарність”) надіслав офіційне звернення до голови Національної поліції Ігоря Клименка із закликом “упереджувати, виявляти і припиняти будь-які спроби незаконного впливу на виборців у день голосування 25 жовтня”, “перш за все – у вигляді фейкового “опитування” від Зеленського”.

Про це пише “Фактор” з посиланням на В’ятровича.

В’ятрович виклав у Facebook скан-копію звернення до голови Нацполіції із закликом припиняти “неправомірне втручання президента України у виборчий процес”, “проведення незаконної агітації” тощо.

“Фейкове воно не лише тому, що президент не має повноважень проводити жодні “опитування”, а й тому, що не існує жодного способу контролю і отримання достовірних даних за підсумками цієї афери.
Цифри “підсумків” цього “опитування” будуть узяті просто зі стелі, бо більше їх узяти немає звідки. Навіть якби Зеленський особисто рахував макулатуру, невідомо як зібрану його агітаторами, кількість цієї макулатури не свідчила б ні про що”, – заявив В’ятрович.

Він додав, що механізм фінансування “всієї цієї афери” – “наступне питання, яке має стати предметом розслідування”.

13 жовтня президент Володимир Зеленський у відеозверненні анонсував проведення у день місцевих виборів 25 жовтня “всенародного опитування“, на якому українцям запропонують дати відповідь на п’ять питань. Він їх озвучив почергово.

Проєкт курyрує офіс президента. Згідно з анонсами, ідеться про те, що біля виборчих дільниць громадян чекатимуть “волонтери” з анкетами, схожими на бюлетені. Питання стосуються ставлення до довічного ув’язнення за корупційні злочини; вільної економічної зони на Донбасі; скорочення кількості народних депутатів із 450 до 300; легалізацію канабісу в медичних цілях для важкохворих; реалізацію Будапештського меморандуму.

За висновком експертів, цей проєкт має на меті підвищити явку прибічників Зеленського на вибори та поліпшити рейтинг його партії “Слуга народу”.