В українського політв’язня Газієва у СІЗО РФ стався мікроінсульт, який спричинив параліч обличчя

9 липня 202112:00

Лікар швидкої, яку викликали в слідчий ізолятор, це заперечив.

У кримського татарина Сервета Газієва, який незаконно утримується владою РФ у СІЗО Ростовської області, стався мікроінсульт, який призвів до параліча обличчя.

Про це пише “Фактор” із посиланням на Уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову.

За словами адвоката, лікар швидкої, яку викликали в слідчий ізолятор, це заперечив. Сказав, що політв’язень цілком здоровий та не потребує допомоги.

“Наш співгромадянин також скаржився на загострення хронічних захворювань: шлунково-кишкового тракту, хвороби ніг, суглобів, серцеві та головні болі. Однак звернення до адміністрації СІЗО про надання необхідної медичної допомоги та проведення кваліфікованого лікарського огляду ігноруються. Вищевказані дії розцінюю як катування і нелюдське поводження та порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод”, – наголошує омбудсмен.

Разом з тим Денісова вимагає від своєї російської колеги Тетяни Москалькової посприяти в обранні запобіжного заходу, не пов’язаного з арештом.

“Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно відновити порушені права Сервета Газієва, зокрема, забезпечити йому необхідну медичну допомогу, в тому числі госпіталізувати в стаціонар медзакладу, де провести медичне обстеження і подальше лікування, а також сприяти в обранні іншого запобіжного заходу, не пов’язаного з взяттям під варту, через критичний стан здоров’я громадянина України”, – зазначила Денісова.

Варто зазначити, що Газієва як члена ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” було незаконно затримано в окупованому Криму за необгрунтованим обвинуваченням в “екстремізмі” 27 березня 2019 року.

Нагадаємо, після окупації Криму в 2014 році російська влада почала переслідувати представників руху “Хізб ут-Тахрір” і заарештовувати їх за тероризм. Адвокати називають ці справи релігійними переслідуваннями.

У грудні 2020 року так званий “Верховний суд” в анексованому Криму продовжив арешт дев’яти кримськотатарським активістам до 14 січня 2021 року. Це активісти другої Сімферопольської групи у “справі Хізб ут-Тахрір”.

“Хізб ут-Тахрір” – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об’єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною в 2003 році, діяльність “Хізб ут-Тахрір” на території країни заборонено. У межах українського законодавства “Хізб ут-Тахрір” є легальною організацією.

У країнах Західної Європи та Північної Америки вона також не заборонена, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.