В Україні стався потужний землетрус. Підземні поштовхи відчули жителі 4 областей

23 вересня 202111:40

Повідомлень про руйнування та жертв поки немає.

Сьогодні, 23 вересня, близько 6:20 в Україні стався землетрус. Підземні поштовхи відчули жителі Тернопільської, Хмельницької, Вінницької та Чернівецької областей.

Про це пише “Фактор” із посиланням на Німецький науково-дослідний центр геологічних наук.

Зазначається, що епіцентр землетрусу магнітудою 4,3 за шкалою Ріхтера стався неподалік Чорткова (Тернопільська область), у районі р. Дністер.

Повідомлень про руйнування та жертв поки що немає.

Водночас, за інформацією VolcanoDiscovery, землетрус стався о 6:18 ранку за місцевим часом на невеликій глибині 10 км.

“Виходячи з попередніх сейсмічних даних, землетрус не повинен був завдати значної шкоди, але, ймовірно, багато людей відчували його як легку вібрацію в районі епіцентру”, – йдеться в повідомленні.

Жителі Тернопільщини, де найбільше відчувався землетрус, уже встигли поділитися враженнями від пережитого.

“Це було жахливо. Ми прокинулися від дуже гучного звуку, а буквально через кілька секунд почало трясти всю хату”, – каже пані Оксана з Білої, що на Чортківщині.

“Спочатку подумав, що це вантажівка проїхала повз, але коли прокинувся остаточно, зрозумів – щось не так”, – стверджує Олексій із Теребовлі.

“У Городенці – справжнє пекло. Усе трясло й гуділо аж 11 хвилин. Мої рідні та сусіди в чому спали, в тому й повибігали на вулицю, діти плакали, тварини як подуріли. Це дуже страшно”, – повідомив житель Тернопільської обл.

В Україні силу поштовхів і коливань під час землетрусів прийнято вимірювати за 12-бальною шкалою інтенсивності шкала MSK-64 (Медведєва – Шпонхойера – Карніка).

Нагадаємо, у Донецькій області 19 вересня стався землетрус магнітудою 3,3 за шкалою Ріхтера.