В Україні набув чинності закон про розвідку

24 жовтня 202013:13

Відповідний закон був опублікований в” Голосі України ” 23 жовтня.

В Україні набув чинності закон № 912-ІХ про розвідку. Він був опублікований в офіційному парламентському виданні “Голос України” 23 жовтня.

Документ спрямовано на вдосконалення правових та організаційних засад функціонування розвідки, діяльності розвідувальних органів України та інших суб’єктів розвідувального співтовариства, підвищення ефективності їхньої взаємодії, а також забезпечення соціального та правового захисту співробітників розвідувальних органів і осіб, залучених до конфіденційного співробітництва з цими органами.

Крім цього, у доопрацьованому законопроэкті враховано зауваження та пропозиції головного науково-експертного управління Апарату ВРУ стосовно визначення термінів та конкретизації окремих положень проекту. Зокрема, СБУ виключено з переліку розвідувальних органів, натомість з метою координації діяльності та запобігання міжвідомчим конфліктам органу спеціального призначення з правоохоронними функціями та розвідувальних органів СБУ визначено, як суб’єкта розвідувального співтовариства.

Також закон передбачає, щоб розвідувальним органам забороняється залучати неповнолітніх осіб.