В окупованому Криму російський ОМОН затримав 31 українського активіста

24 листопада 202109:17

Серед затриманих – десять жінок і четверо журналістів.

В окупованому Криму російські силовики здійснили затримання понад трьох десятків українських активістів, які прийшли зустрічати звільненого з СІЗО Кримського адвоката Едема Семедляєва. Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“Кримський адвокат Едем Семедляєв вийшов з “Сімферопольського ізолятора тимчасового тримання”, де він провів 12 днів адміністративного арешту за незаконним звинуваченням у “непокорі співробітникам поліції”. Зустріти Едема прийшло кілька десятків активістів, проте їх затримали співробітники російського ОМОНу”, – зазначила омбудсмен.

За її словами, всього під затримання потрапив 31 активіст, у тому числі десять жінок і четверо журналістів. Зараз ці люди перебувають у “київському відділенні поліції Сімферополя”. Їх планують переправаить в різні відділи поліції.

Денісова наголосила, що своїми діями країна-окупант порушує 10 статтю Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає, зокрема свободу дотримуватися своїх поглядів та ідей без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів.