В Одесі СБУ заблокувала транзит 750 кг “бойового наркотику Ісамської держави”

20 жовтня 202019:32

Вартість психотропної речовини каптагона становить понад 30 млн доларів.

У Одесі Служба безпеки України блокувала транзит через Україну 750 кг психотропної речовини каптагона, відомого як “бойовий наркотик Ісламської держави”. На чорному ринку вилучений товар коштував би понад 30 млн доларів.

Про це пише “Фактор” з посиланням на СБУ.

“У ході спецоперації оперативники та слідчі спецслужби встановили, що організували переправлення двоє мешканців Одеси та Львова. Вони замовили психотроп в одній з країн Середземноморського басейну. Співробітники СБУ задокументували, що товар на початку вересня прибув до морського порту “Південний”, де був прихований в контейнері із солодощами, та контролювали всі дії зловмисників”, – йдеться у повідомленні.

В СБУ додають, що підозрювані перемістили вантаж на склад, а для його переправлення до однієї з країн Перської затоки придбали партію кукурудзяного крохмалю, в який приховали пакунки з психотропом. Два контейнери з наркотиками доставили до Одеського морського порту.

Після декларування вантажу на митниці, співробітники СБУ затримали фігурантів: одного під час спроби вильоту із Одеси, другого ‒ за місцем проживання. Контейнери з каптагоном вилучено правоохоронцями.

“У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Управління СБУ в Одеській області за ч. 3 ст. 305 Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо оголошення обом фігурантам про підозру. Тривають невідкладні слідчі дії для встановлення всіх осіб, причетних до функціонування транскордонної контрабанди наркотиків”, – пояснюють в Службі.

чсмі