В Італії оскаржили виправдувальний вирок нацгвардійцю Віталію Марківу

30 березня 202107:24

Військовослужбовець Національної гвардії України Віталій Марків заявив, що має інформацію про оскарження його виправдувального вироку в касаційному суді в Італії.

Про це він заявив у понеділок, 29 березня, під час презентації дослідження “Битва наративів: дезінформація Кремля щодо справи Віталія Марківа в Італії”.

“Вплив цієї справи ще відчувається, і буде відчуватися, поки в ній не буде поставлено остаточну крапку. Взагалі такі речі у голові не вкладалися, – що це дійсно відбувається зі мною. Тому, безперечно, це залишило свій слід. Знаю, що сторона обвинувачення звернулася вже до касаційного суду, тому ця історія поки що не закінчена”, – розповів Марків.

Поліція Італії заарештувала старшого сержанта НГУ Віталія Марківа в аеропорту Болоньї 30 червня 2017 року. За даними ЗМІ, крім українського, він має також громадянство Італії, де країні постійно живе його мати. Туди він полетів у відпустку.

Марківа звинуватили в причетності до обстрілу 24 травня 2014 року біля Слов’янська на Донеччині, де загинули італійський фоторепортер Андреа Роккеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, які перебували на боці бойовиків “ДНР”.

Обставини події на боці бойовиків “ДНР” описував фотожурналіст Вільям Роглон (Рогелон) з агентства Wostok Press, який теж перебував на місці обстрілу – він виступив свідком на боці обвинувачення.