В Atlantic Council запропонували Байдену передати Києву 100 винищувачів F-15, “щоб зробити Москві боляче”

7 квітня 202115:44

Експерт Atlantic Council, старший науковий співробітник Дослідницького інституту зовнішньої політики Стефан Бланк запропонував адміністрації президента США Байдена надати Україні 100 важких винищувачів-бомбардувальників F-15 останніх модифікацій, від 6 до 8 літаків-розвідників Е-2С-2000 і від 8 до 12 паливозаправників KC -135R.

Про це він написав у статті, розміщеній на сайті Atlantic Council.

“Необхідність модернізації українських ВПС дає адміністрації Байдена можливість заподіяти Москві реальну біль як в реальному стратегічному сенсі, так і в плані тривалої пропагандистської війни”, – вважає експерт.

Бланк вказує, що потік військової допомоги США в Україні з 2014 року до цього часу був корисним, але “в основному мав символічне значення”. За його словами, допомога ВПС України була мінімальною, включаючи поставку шоломів для екіпажів і комплектів для ремонту злітно-посадкової смуги, тому вона “не зробила по-справжньому стратегічного впливу”.

На його думку, є багато способів реалізації та фінансування потенційного пакету засобів ППО для України. Експерт припускає, що можна вивести законсервовані літаки F-15 C/D, E-2C-2000 і KC-135R зі зберігання і відправити їх в Україну з подальшою модернізацією до F-15, як це пропонується для Японії. В якості альтернативи США можуть поставляти Україні нові винищувачі F-15QA або F-15EX, розумні боєприпаси, крилаті ракети, такі як JASSM.

“Зміцнення ВПС України стане для адміністрації Байдена потужним способом дати зрозуміти, що США більше не будуть миритися з діями Росії в Східній Європі і що Росія повинна нести серйозні і відчутні довгострокові стратегічні витрати за свою зловмисну поведінку”, – пише Бланк.