Уряд цього року планує заробити на великій приватизації 12 млрд грн

14 вересня 202116:17

Фонд держмайна обіцяє цей план виконати.

Цього року уряд має намір отримати надходження до бюджету від великої приватизації у 12 млрд грн.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час пресконференції.

“Загалом щодо малої та великої приватизації дуже багато об’єктів. За минулий і за цей рік це сотні об’єктів різного масштабу. Цього року в нас заплановано отримання находження від великої приватизації, зокрема, у бюджеті 12 млрд гривень. Фонд держмайна обіцяє цей план виконати, і поки ми очікуємо цього виконання”, – повідомив прем’єр.

За його словами, цьогоріч планувався продаж 12 об’єктів. Проте, шість теплоелектроцентралей було передано від Фонду держмайна в управління НАК “Нафтогаз” для того, щоб підготуватися та спокійно пройти опалюваний сезон. Шмигаль зауважив, що, коли роботу й питання заборгованості на тих підприємствах буде залагоджено, відповідно, приватизацію буде продовжено, але це буде вже не цього року.

“Відповідно шість ТЕЦ виходять із процесу великої приватизації, натомість заходять інші об’єкти в приватизаційний перелік. Також Міністерство економіки і Фонд держмайна спільно нині це готують. Щодо об’єднаної гірничо-хімічної компанії було підготовлено конкурс на 31 серпня, на жаль не всі учасники, там було 19 заявок учасників різних, і українських, і іноземних, не всі встигли підготуватися. У зв’язку з тим Фондом держмайна і Міністерством економіки було ухвалено рішення перенести проведення конкурсу на два місяці”, – повідомив Шмигаль.

Він зазначив, що конкурс відбудеться в листопаді, і це буде один з найбільших об’єктів великої приватизації цього року, початкова ціна якого – 3,7 млрд грн.