Уряд розширив фінансову підтримку аграріїв

7 квітня 202117:51

На засіданні у середу, 7 квітня, Кабінет Міністрів України схвалив проект постанови про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників.

Документ передбачає розширення фінансової підтримки аграріїв.

“Уряд розширив напрями державної підтримки сільгоспвиробників. Якісна та справедлива підтримка аграріїв з боку держави дає можливість цьому сектору розвиватися та конкурувати на світових ринках. Тепер така державна допомога також зможе йти на страхування сільгосппродукції та відшкодування втрат посівів внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру”, — заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Зі слів прем’єра, ще один напрямок підтримки — це допомога сільгоспвиробникам, які використовують землі.

“Це частина нашого нового та великого проєкту з розбудови системи зрошення, яка дасть можливість збільшити урожайність в південних регіонах щонайменше вдвічі. Це програма державно-приватного партнерства, і вона стоїть одним із головних завдань для Мінагрополітики вже на цей рік”, — зазначив він.

Відповідно до пояснювальної записки, фінансування запропонованих напрямів буде здійснюватись в межах видатків, передбачених у Державному бюджеті на 2021 рік за програмою “Фінансова підтримка сільгоспвиробників”. На зазначені напрями планується спрямувати 500 млн грн.