Українців почнуть штрафувати за маски на підборідді

17 жовтня 202012:26

Кабінет Міністрів України направив до Верховної Ради два законопроєкти, які зобов’язують українців носити медичні засоби захисту (маски) правильно.

Перший законопроєкт вводить штрафи для фізичних осіб (№3891), а другий – для юридичних (№3890).

Раніше порушників карантину могли оштрафувати на 17 тис. грн, а зараз пропонується штраф у розмірі 170 грн для тих, хто надів маску неправильно. При повторному порушенні штраф складе вже 255 грн.

“Перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, – йдеться в законопроєкті №3891.

В Україні для обчислення розмірів штрафів неоподатковуваний мінімум доходів громадян встановлено на рівні 17 грн.

Карати будуть і тих, хто пускає в громадський транспорт, торгові центри та інші установи відвідувачів з натягнутими неправильно масками. Їм доведеться заплатити штраф у розмірі від 3400 до 5100 грн.

“За пропуск, допуск особи в громадські будівлі, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, в тому числі і респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, а також і виготовлених самостійно, або невжиття заходів щодо перебування людини в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту суб’єкт господарської діяльності сплачує штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, – йдеться в законопроєкті №3890.