Українські військові вперше застосували ракети Javelin на Донбасі

22 листопада 202113:50

Також нещодавно ЗСУ вперше застосували безпілотники Bayraktar.

Збройні Сили України вперше застосували американський протитанковий ракетний комплекс Javelin в ході бойових дій на Донбасі. Про це повідомив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв’ю Military Times.

“Буданов сказав, що системи Javelin використовувалися проти російських військ”, – йдеться в повідомленні.

За словами глави ГУР, Javelin поряд з дронами Bayraktar, які задіяні в бойових діях проти проросійських бойовиків, “володіють значним психологічним стримуючим фактором, змушуючи росіян двічі подумати перед атакою”.

Тим не менш, Буданов заявив, що Україна потребує більшої військової допомоги з боку Сполучених Штатів. Зокрема, українській армії необхідні системи протиповітряного, протиракетного та безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення.

“Ракетні батареї Patriot, а також протиракетні, артилерійські та мінометні системи входять до списку бажань України”, – йдеться в публікації.


Нагадаємо, 26 жовтня еа Донбасі українські військові вперше застосували розвідувально-ударний безпілотний комплекс Bayraktar. Дрон знищив знаряддя бойовиків.