Українські чиновники і депутати задекларували 46 351 біткоїн. Це майже 75 млрд гривень

7 квітня 202112:41

У порівнянні з 2016 роком кількість чиновників, які вказали в деклараціях біткоїн виросла в 26 разів.

Українські чиновники і депутати задекларували 46 351 біткоїн в своїх деклараціях за минулий рік. Станом на 5 квітня це близько 75 млрд грн.

Про це пише “Фактор” з посиланням на дані Опендатабот.

Про наявність біткоїнів в своїх деклараціях повідомило 652 чиновники. Всього було декларації здали 791 872 чиновники.

Найактивніше криптовалюту декларували представники міських рад, Міноборони та Національної поліції. Так, найбільше криптовалют задекларував депутат Дніпровської міської ради В’ячеслав Мішалов – 18 000 біткоїнів (понад $1 млрд в еквіваленті).

На другому місці опинився перший секретар Посольства України в Соціалістичній республіці В’єтнам Петро Ленський, який разом з дружиною Світланою Ленською задекларував 6528 біткоїнів.

На третьому і четвертому – депутат Одеської облради і депутат Верховної Ради і Олександр та Анатолій Урбанський. Вони задекларували 5328 і 4256 біткоіни відповідно і знаходяться в топі рейтингу вже третій рік.

Відзначається, що з 2016 року кількість чиновників, які задекларували криптовалюта виросло в 26 разів. Якщо тоді криптовалюта в деклараціях вказало лише 25 чиновників, за підсумками минулого року їх кількість збільшилася до 652.

У Опендатабот підкреслили, що криптовалюта в Україні не мають ніякого правового статусу і досліджувати їх походження неможливо.

“У теорії ви можете задекларувати будь-яку суму в біткоіни, не наводячи ніяких доказів їх фактичного існування. Це збільшує ризик фінансових зловживань. Скажімо, заявлені біткоіни можуть бути в майбутньому використані для пояснення незаконних доходів”, – відзначили в Опендатабот.

деп