У Зеленського готують впровадження системи цифрової ідентифікації громадян

11 липня 201913:39

Система цифрової ідентифікації громадян є ключовим елементом програм “Держава в смартфоні” і “Цифрова економіка”.

Радник президента України Михайло Федоров на зустрічі в середу з представниками Міністерства внутрішніх справ, Державної міграційної служби та Міністерства юстиції обговорили питання впровадження національної системи ідентифікації громадян. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

“У світі цифрової економіки громадяни, бізнес, держава є учасниками невидимою взаємодії один з одним через Інтернет і різні онлайн-системи, а тому для встановлення довіри, здійснення відповідних транзакцій та отримання електронних послуг ідентифікація громадянина чи підприємства є важливим кроком”, – підкреслив радник президента.

За його словами, відсутність єдиної системи ідентифікації в Україні призвело до не пов’язаності інформації про особу в державних інформаційних ресурсах, унеможливлює адекватну пошук і звірку даних у державних реєстрах, що створює можливість для маніпулювання і спотворення інформації.

Учасники зустрічі погодилися, що довіра в цифровій економіці є ключовим критичною умовою її існування, а недовіра через різні організаційні, правові і технологічні причини істотно обмежує використання електронних транзакцій, тому необхідно запустити надійну, захищену інфраструктуру та впровадити міжнародні стандарти.

Введення національної системи ідентифікації разом з розвитком альтернативних BankID і MobileID дозволяє змінити “паперову” систему взаємодії і є ключовим елементом програм “Держава в смартфоні”, “Цифрова економіка”.

За словами Федорова, розвиток цифрової ідентифікації в Україні також важливо гармонізувати з відповідними регламентами ЄС (eIDAS).

Усі пропоновані рішення планується обговорити на засіданні Ради національної безпеки України.

Раніше президент Володимир Зеленський розповів про плани зробити з України “країну в смартфоні”, коли кожен громадянин з допомогою телефону зможе контролювати владу і її дії.