У “Європейській солідарності” заявили, що справи, в яких фігурують Байден і Порошенко закриті

3 лютого 202116:42

Кримінальні провадження, відкриті 22 січня 2021 року, в яких фігурували обраний президент США Джозеф Байден і колишній український лідер Петро Порошенко, в даний час вже закриті.

Про це розповіли адвокати Порошенко в ході брифінгу в середу, 3 лютого.

Захисники колишнього українського президента нагадали, що після інавгурації Байдена за рішенням Печерського районного суду Києва було відкрито провадження, в якому фігурували прізвища Байдена і Порошенка. У свою чергу судовим рішенням Державне бюро розслідувань повинно було зареєструвати ще два провадження.

“Це рішення було виконано в авральному порядку 22 січня, тобто коли президент Байден почав уже виконувати обов’язки президента США. За нашими даними, ці провадження поспішно закриті”, – сказав адвокат Ілля Новіков.

За його словами, 1 лютого Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) підтвердила рішення про закриття провадження за заявою народного депутата Андрія Деркача, яке розслідувало НАБУ.

“Апеляційний суд підтвердив рішення антикорупційного суду про закриття того провадження за заявою депутата Деркача, яке відоме, як справа Байдена-Порошенка і розслідувалася НАБУ”, – додав Новиков.

У свою чергу, адвокат Ігор Головань заявив, що він разом з Новіковим ставить питання про притягнення до відповідальності Деркача і виключеного нардепа з фракції “Слуга народу” Олександра Дубінського “за їх наклеп”.

Відзначимо, що Деркач раніше заявляв, що Дубінський не причетний до публікації плівок з розмовами Порошенка і Байдена.