У водоймах Києва розплодилися екзотичні хижаки з Північної Америки. Від них страждають щуки й окуні

31 травня 202119:18

У Києві на водоймах виявили екзотичних риб, які загрожують екосистемі українських водойм.

Тільки на Осокорках в озері Мартиша вчені менше, ніж за дві години, зловили 25 сонячних окунів – екзотичних видів з Північної Америки. Вони дісталися до столичних водойм через глобальне потепління.

Про це з посиланням на доктора філософії в галузі біології, провідного інженера Інституту гідробіології НАН України Юлію Коваленко повідомляє “Фактор“.

“Вони нарощують свою присутність також і в Києві, перш за все в водоймах Осокорківської заплави, за допомогою бездротової технології з Дніпром”, – розповіла Юлія.

За словами експерта, серед цих озер найбільша чисельність і вікове розмаїття сонячного окуня спостерігається в озері Мартиша, що, “ймовірно, пов’язано з наявністю значної кількості водної рослинності”.

“У ній цей вид з яскравим забарвленням в статевозрілому віці може ховатися від інших хижаків. В озерах Небреж і Тягле сонячний окунь і італійська риба-голка трапляються в меншій кількості. Сонячний окунь поки зустрічається переважно в молодому віці”, – додала лікар.

Вчені пояснили, що екзотичні риби становлять загрозу для місцевих риб. Зокрема, від них страждають щуки і звичайні окуні. Цей хижак поїдає ікру та кормові об’єкти місцевих (аборигенних) видів, створюючи їм харчову конкуренцію.

Також він досить швидко розмножується вже в дворічному віці. У нерестовий період самець стає агресивним.