У Росії за шпигунство на користь “Укроборонпрому” засудили до тривалих термінів росіянина і вірменина

28 липня 202112:30

У російському Ростові-на-Дону суд засудив громадянина Росії до 9 років і 6 місяців і громадянина Вірменії до 10 років і 5 місяців колонії.

Їх звинуватили в державній зраді і шпигунстві на користь України.

“Ростовський обласний суд виніс обвинувальні вироки громадянину Російської Федерації Денису Лобову і громадянину Республіки Вірменія Арарат Хачатряну, причетним до здійснення контрабандних поставок з території Російської Федерації в Україну становить державну таємницю радіолокаційного обладнання для зенітно-ракетних систем С-300”, – заявляють у ворожому ФСБ.

У ході слідства з’ясувалося, що Хачатрян і Лобов збирали відомості про так звані клістрони для “Укроборонпрому” і передавали в Україну зразки таких виробів.

Обом громадянам належить відбувати термін в колонії суворого режиму.

“Хачатрян організовував незаконне переміщення клістронів на Україну через жителів російсько-українського кордону. Кінцевим одержувачем клістронів виступила державна компанія “Укроборонпром”. У березні 2020 року для чергової закупівлі клістронів Хачатрян прибув в Росію і був затриманий на місці злочину”, – заявили окупанти.

За даними прокуратури, чоловікові загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років.

За місцем проживання Януша Н. і в офісах пов’язаних з ним організацій провели обшуки. В ході заходів було вилучено більше 300 тисяч злотих (понад 67 тисяч євро) і велика кількість носіїв інформації.

Також повідомлялося, що ФСБ Росії заявила про висилку “українського шпигуна”, який консультував СБУ.

За даними російської спецслужби, затриманий – Олексій Петрович Семеняка, він довгий час консультував Службу безпеки України.

На гаджетах українця, за інформацією ФСБ, знайшли повідомлення співробітників СБУ, які пропонували допомогти в “вирішенні їхніх робочих питань”, кінцевою метою яких було “нанесення шкоди безпеці Росії”.