“У нього були розширені зіниці”. Подробиці ДТП з нардепом Юрченком, якого звинуватили у водінні під екстазі

9 липня 202116:30

Нардеп Олександр Юрченко, якого звинувачують у скоєнні ДТП в центрі Львова під наркотиками, сам звинувачує водія, якого він протаранив.

Тим часом в мережі з’явилися скани протоколів, в яких медики підтверджують наркотичне сп’яніння Юрченка.

25-річного Всеволода Боровця, “Фольксваген” якого нардеп ударив своїм “Мустангом” з держномером КА1988СТ (1988 – рік народження Юрченко) на площі Міцкевича в центрі Львова, викликають на допит в поліцію.

З’явилася інформація, що Юрченко поскаржився в поліцію, мовляв, це Боровець створив аварійну ситуацію.

У львівській поліції, втім, не спростували і не підтвердили, що Юрченко написав заяву на Боровця. Джерело в поліції каже, що Боровця викликають як свідка.

“Але Юрченко всіляко відхрещується від своєї провини, намагається звинуватити водія “Фольксвагена”, що той спровокував аварійну ситуацію. І що наркотиків в очі не бачив”, – говорить джерело.

Нардеп Гео Лерос на своїй сторінці в Facebook опублікував протокол про ДТП за участю Юрченка. У ньому говориться, що за висновками огляду Юрченко перебував у стані наркотичного сп’яніння. У крові нардепа виявили сліди метилендіоксиметамфетаміну (МДМА), тобто екстазі.


Екстазі – це напівсинтетичний наркотик, який сприяє викиду серотоніну – гормону, що відповідає за пам’ять, сон, емоції, голод. Наслідки вживання клубних наркотиків, особливо в поєднанні з алкоголем, проявляються у вигляді руйнування клітин серотоніну, і, як наслідок, погіршення пам’яті, деградації і депресії.

Зазвичай екстазі вживають у вигляді різнокольорових таблеток, але можливо вживання також у вигляді ін’єкцій. Для отримання більш потужного ефекту екстазі комбінують з кокаїном, ЛСД, кофеїном. У поєднанні з алкоголем дія екстазі посилюється – людина схильна до здійснення небезпечних дій.

Екстазі, кажуть медики, здатний спотворити сприйняття навколишньої дійсності, заподіяти неспокій. А головний ефект МДМА проявляється в здатності викликати відчуття щастя, задоволеності і тепла.

Сам нардеп заперечує, що вживав наркотики. В опублікованому Леросом протоколі від руки написано: “Те, що мені приписують, не вживав ніколи в житті і не знаю, що це таке”.

У минулому році Юрченка звинуватили в отриманні хабара за зміни в законодавство побутових відходів, але відпустили під заставу, а потім виключили з фракції “Слуга народу”.