У нашій країні, якщо ти чиновник і нічого не показав – ти злодій, показав – теж злодій

29 серпня 201913:23

Національне агентство з питань запобігання корупції — центральний орган виконавчої влади України зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику. 

Про інертність НАЗК, кошти та результати перевірок розповів колишній держслужбовець Володимир Орлов в інтерв’ю UA.NEWS.

“З приводу моєї декларації судів пересудів було більш ніж достатньо. Активісти фотографували і постили фотографії мої та дружини з соціальних мереж, лякали розслідуваннями і тд, але віз і нині там.

Забігаючи наперед можу сказати, що проходячи спецперевірку, як кандидат на посаду керівника територіального управління АРМА, отримав позитивні 2 відповіді щодо моєї декларації з НАЗК, тому ті, хто кричить про це, знову таки використовують не факти, а голослівні звинувачення.

Тепер давайте повернемося до витоків. Я народився не в бідній родині. Мої два діда були шанованими і забезпеченими людьми минулої епохи. Один – повний кавалер орденів “Шахтарська Слава”, другий кавалер “Ордена Леніна” і лауреат державної премії. На ощадкнижках у них не пропали суми понад 400 тисяч тих ще рублів.

Батько був успішним бізнесменом. У 2006-2007 роках на його рахунках в банках лежало близько 400-500 тисяч доларів. Частина його заощаджень після початку війни на Донбасі в якості подарунків влилися в сім’ю, мою і брата, були конвертовані в купівлю нерухомості і декількох проектів. Є кілька підприємств, які займаються переробкою, майновий комплекс, який здається в оренду.

Все це будь-який бажаючий може побачити в декларації НАЗК, плюс я щороку вже протягом досить тривалого часу подаю декларацію в податкову.

Не працюючи близько 5 років на держслужбі, я плачу податки, декларую свої доходи і витрати, тому мені нема чого приховувати. У нашій країні, якщо ти чиновник і нічого не показав – ти злодій, показав – теж злодій. Якби у мене були проблеми в цьому напрямку, з огляду на ту кількість недоброзичливих і ту кількість правоохоронних органів, які бажають покопатися в цій ситуації, я думаю, Ви вже чули б про мене, як про фігуранта кримінальних проваджень і всіляких перевірок, але коли людина чиста, тоді і займатися нею стає нецікаво.

До речі, всі ці “крикуни” і антикорупційні псевдоактівісти, які так пильно стежать за моєю декларацією, самі грішать тим, що взагалі не декларуються, або вносять неправдиві дані, що є кримінальним злочином”.