У Києві вперше за 10 років оновили паркувальні зони. Що змінилося?

19 липня 202115:37

Влада Києва затвердила нові паркувальні зони для автомобілів.

Зона з найдорожчим тарифом тепер стала ширше.

Про це пише “Фактор” із посиланням на пресслужбу Київської міської держадміністрації.

Паркувальні зони столиці були переглянуті вперше за 10 років. Нові кордони зон визначала компанія А + С Україна на основі даних GPS-статистики і розумною мобільності сервісу Tomtom Move O / D. Відзначається, що нові зони вже відображені на картах в додатку Київ Цифровий.

У новій версії розширилася найдорожча центральна паркувальна зона і скоротилася друга, яка охоплює біля центру:

– Зона I (центр Києва, 35 грн / год): розширюється з 66 до 224 паркувальних майданчиків;
– Зона II (прецентр Києва, 25 грн / год): зменшується з 247 до 123 паркувальних майданчиків, однак кілька розширюється географічно: приєднуються Сирець, частина Голосієво, Гідропарку, Деміївки і Лівобережний діловий центр.
– Зона III (спальні райони з найменшим трафіком, 5 грн / год): майже без змін.

Крім того, утворюються “острова” зони I всередині зони II. Парковка по 35 грн / год встановлена районах Караваєвих дач, радіоринку і частково Деміївської площі.

Також “острівці” в спальних районах отримала зона II. За 25 грн / год парковка буде біля ринків “Троєщина”, “Лісовий”, авторинку, станції метро Лісова і музею Пирогово

“Введення платного паркування в ключових місцях концентрації попиту на поїздки дозволяє зменшити кількість поїздок на авто, що здійснюються в центр, і стимулювати перерозподіл у використанні інших режимів переміщення. Також зменшується перепробіг авто в центрі – час, проведений в пошуках місця для паркування”, – заявили в пресслужбі КМДА.