У Києві відкриють музей Apple — серед експонатів макінтош з підписом Стіва Возняка

19 травня 202118:23

Українська компанія з розробки програмного забезпечення MacPaw анонсувала відкриття музею Apple в Києві.

Експозицію з 323 продуктами Apple відкриють найближчим часом у головному офісі MacPaw в Києві, для цього готують до відкриття новий MacPaw Space. Тут проводитимуть зустрічі, форкшопи, а також розмістять музей.

У 2017 році MacPaw анонсувала відкриття музею вінтажних Mac-комп’ютерів у своєму офісі. На той час колекція налічувала близько 70 експонатів, які компанія купила на аукціоні в легендарного сервісного центру Tekserve в Нью-Йорку. Згодом компанія MacPaw придбала унікальну збірку техніки Apple у приватного польського колекціонера, значно збільшивши колекцію.

“Коли ми придбали нашу першу колекцію Mac, ми не могли зробити її загальнодоступною, а запити на екскурсії офісною експозицією постійно росли. Ми наполегливо працювали, щоб втілити цю ідею в життя, і тепер готові оголосити, що скоро музей буде відкритий для всіх”, – розповів Олександр Косован, CEO і засновник MacPaw.

Особливі екземпляри колекції:

Macintosh 128k з підписом Стіва Возняка.

Macintosh Portable, перший «портативний» комп’ютер Apple вагою понад 7 кг. Цей Mac підписаний усією командою, яка над ним працювала.

Twentieth Anniversary Macintosh, який на момент анонсу коштував $7499. Співробітники в смокінгах доставляли ТАМ клієнтам у лімузині та допомагали з його установкою.

iBook Clamshell — перший комп’ютер з мережевою картою AirPort, який вперше забезпечив масовий бездротовий доступ до Інтернету.