У Києві пройшов Всеукраїнський містобудівний форум

8 серпня 202114:09

4 серпня в Київському національному університеті будівництва та архітектури відбувся “Всеукраїнський містобудівний форум”.

Його організатором виступив Національний експертно-будівельний альянс України.

До заходу долучилися представники Офісу Президента, народні депутати, керівництво міністерств, обласних державних адміністрацій, експертних організацій, представники Національної Спілки Архітекторів, Асоціації міст України, об’єднаних територіальних громад, будівельники.

Усього зареєструвалося близько 250 учасників.

Форум розпочався із виконання гімну України відомою українською співачкою Наталією Валевською.

Після чого до присутніх звернувся народний депутат, заступник голови фракції партії “Слуга народу” Микола Тищенко.

“Цей масштабний проєкт демонструватиме нашу спільну стратегію у розбудові держави. У процесі дискусії будуть враховані різні точки зору. Децентралізація – це можливість, яку дала центральна влада та президент, аби був потужний розвиток громад. Голови ОТГ мають розуміти, що можливості – це ще й велика відповідальність”, – наголосив нардеп.

На Форумі обговорили невідкладні завдання, що постають перед регіональною, місцевою владою та професійною спільнотою, яка забезпечує практичну реалізацію державної містобудівної політики.

“Цей захід проводимо, адже наразі відбуваються законодавчі перетворення, пов’язані із реформою децентралізації. А відповідно змінюються і механізми втілення просторового розвитку та земельних відносин в Україні. Переконаний, мине певний час і всіх нас буде переповнювати відчуття гордості, що ми стояли у витоків доленосних рішень та новацій розвитку держави”, – зазначив президент НЕБАУ Віктор Лещинський.

За його словами, керівництво громад налаштовано працювати на підвищення рівня життя українців. Саме наявність містобудівної документації є беззаперечною умовою, аби залучити інвестиції та перетворити мрії і бажання в реальні справи і досягнення.

“Протягом останніх кількох років ухвалено цілу низку нормативно-правових актів, якими створюються умови для розвитку громад. Не буде перебільшенням сказати, що на 90% і законодавча, і центральна виконавча влади відповіли на питання: “Що робити?”. А “Як робити?” треба шукати відповіді Вам самим. Оскільки справа нова, потребує не тільки спеціальних знань, але й робочої дієвої взаємодії цілої низки вузькопрофільних підприємств і організацій”,- підкреслив Лещинський. І додав, що саме для цього і об’єдналася професійна спільнота у Консорціум “Всеукраїнське агентство розвитку громад та територій”.

На форумі відбулася презентація даного Консорціуму. Його директор Ольга Букрєєва зазначає, що він допоможе розвивати громади і Україну в цілому:

“Діяльність Консорціуму полягає в наданні послуг технічного консультування в межах проектів розвитку інфраструктури та будівництва, підготовки повного циклу документації. Ми прагнемо, аби наша співпраця продемонструвала суспільству чудовий приклад взаємодії місцевої влади і соціально-відповідального бізнесу. Наші прагнення підтримують Офіс Президента, Верховна Рада і Кабінет міністрів та профільні міністерства”, – говорить Букрєєва.

Після завершення Форуму відбувся концерт за участі артистів, який присвятили Дню будівельника. А хедлайнером святкування стала відома українська співачка Наталія Валевська.