У Києві планують зробити платним паркування у дворах. Вартість становитиме 25-35 грн за годину

29 липня 202115:11

Столична влада планує брати з водіїв гроші за використання прибудинкової території.

У Києві можуть ввести плату за паркування автівки біля житлових будинків. Вартість паркування у дворах становитиме 25-35 грн за годину. Про це заявив начальник інспекції з паркування КМДА Дмитро Рахматуллі.

За його словами, столична влада планує брати з водіїв гроші за використання прибудинкової території. Він додав, що земля біля більшості будинків належить місту, хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території.

Він також зауважив, що такі заходи є “абсолютно обґрунтованими”, оскільки, за його словами, “ніде немає розрахунків, що людина має паркуватися під своїм житлом”.

“Звичка скрізь паркуватися безкоштовно залишилася, хоча всі ми знаємо, що нічого безкоштовного немає і кожен квадратний метр столичної землі коштує шалених грошей. Тим паче сьогодні в більшості таких дворів, особливо в центральній частині міста, паркуються не тільки жителі, а й працівники сусідніх офісів”, – повідомив Рахматуллін.

У КМДА планують, що платне паркування з’явиться в тих житлових дворах, чия прибудинкова територія належить місту. Жителі будуть про це сповіщені та протягом визначеного періоду зможуть вирішити питання з оформленням землі або ж погодитися на розроблення платних паркувальних місць.

Вартість паркування залежатиме від місця розташування: в центрі дорожче, а в спальних районах дешевше. Безкоштовно можна буде залишити машину тільки вночі та на вихідні, а так доведеться викласти в центрі 35 грн/год, у прицентровій зоні – 25 і в спальних районах столиці – 5.