У Києві на Русанівських садах почали будівництво тунелів метро на Троєщину

6 жовтня 202109:22

Будівництво четвертої гілки столичного метро здійснюватиметься окремими ділянками, перша з них – від станції “Глибочицька” до станції “Райдужна”.

У Києві триває підготовка до будівництва Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену. На Русанівських садах почали укладання тунелів метро на Троєщину.

За інформацією заступника голови КМДА Олександра Густєлєва, поетапне будівництво четвертої лінії метрополітену здійснюватиметься окремими ділянками, першою з яких буде від станції “Глибочицька” до станції “Райдужна”.

Також важливою складовою нової гілки столичного метрополітену стане Подільсько-Воскресенський мостовий перехід, основною функцією якого є сполучення між правим і лівим берегами Києва.

“На сьогодні вже йде будівництво станцій метро на нижньому ярусі мосту, а також на Лівому березі, де метро піде під землею. Також вже будують 2 тунелі для майбутньої станції “Райдужна”. У 2021 році комунальному підприємству “Київський метрополітен”, як замовнику проектування та будівництва Подільсько-Вигурівської лінії метро, передбачено фінансування в обсязі 30 млн грн. Перша ділянка буде включати 6 станцій”, – сказав Густєлєв.

Зокрема, з’являться станції:

“Глибочицька” (з пересадкою на ст. метро “Лук’янівська”);
“Подільська” (з пересадкою на ст. метро “Тараса Шевченка”);
“Суднобудівна”;
“Труханів острів”;
“Затока Десенка”;
“Райдужна”.

Кабінет міністрів України виділив 100 млн грн на коригування проекту метро на Троєщину.


Нагадаємо, минулого року мер Києва Віталій Кличко заявив, що метро на Троєщину почнуть будувати після закінчення будівництва Подільського мосту і запустять його протягом п’яти наступних років.