У Херсонській обл. чиновники та правоохоронці працювали на агентурну мережу РФ

22 липня 202116:50

Працівники СБУ, прокуратури, поліції, ДержНС та облдержадміністрації продавали інформацію про діяльність своїх установ.

У Херсонській області кілька чиновників та правоохоронців були інформаторами агентурної мережі Росії.

Про це пише “Фактор” із посиланням на пресцентр Служби безпеки України.

“Організатором мережі був колишній співробітник регіонального управління СБУ. Він звільнився зі служби у 2014 році і під час виїзду до Російської Федерації був завербований співробітниками ФСБ РФ”, – йдеться у повідомленні.

У пресслужбі зазначають, що на виконання завдань російської спецслужби резидент ФСБ створив розгалужену агентурно-інформаторську мережу, до якої залучив широке коло посадовців. Серед них: співробітник СБУ в Херсонській області; працівник місцевої прокуратури; співробітник поліції; посадовець Державної служби з надзвичайних ситуацій; колишній посадовець облдержадміністрації.

Таким чином, російські агенти отримували інформацію з обмеженим доступом одразу з п’яти державних установ. Слідчі встановили особу резидента ФСБ, який курував мережею. Ним виявився кадровий офіцер ФСБ РФ Віталій Король, який спеціалізується на Україні. У 2015-2016 роках він перебував на окупованій частині Донецької області у складі ротаційної оперативної групи ФСБ під позивним “Мангуст”.

Оперативники та слідчі СБУ задокументували численні факти збору та передачі інформації через заздалегідь відпрацьовані ФСБ РФ закриті канали електронного зв’язку. Під час обшуків вилучено засоби зв’язку, російську символіку та значні кошти в іноземній валюті.

Наразі резидента ФСБ РФ та його агента, співробітника СБУ, затримано. Їм оголошено про підозру за ч. 2 ст. 28 і ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Стосовно інших агентів проводяться слідчі дії.

Нагадаємо, нещодавно контррозвідка СБУ затримала українця, якого завербувала російська воєнна розвідка. Чоловік передавав інформацію про посадовців та військовиків російським спецслужбам.