У фінансовій піраміді В2В Jewelry виявили нові факти шахрайства

27 липня 202111:18

Правоохоронці виявили нові факти шахрайства в рамках фінансової піраміди В2В Jewelry.

Про це пише “Фактор” із посиланням на Службу безпеки України.

Правоохоронці задокументували нові факти шахрайства з фінансовими ресурсами та легалізацією коштів, отриманих злочинним шляхом, в особливо великих розмірах, вчинені організованою групою осіб, які контролювали діяльність фінансової піраміди (ч.3 ст. 28, ч. 2 ст. 222, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, організатори схеми пропонували громадянам інвестувати свої гроші в піраміду під високі відсотки — від 260 до 416. Після внесення грошових коштів громадяни отримували «сертифікати», які не мали фінансової гарантії. Фіскальний чек при цьому не видавався.

Крім того, в магазинах можна було придбати ювелірні вироби, за купівлю яких обіцяли поступово повернути суму, що перевищує їх повну вартість. Однак вартість коштовностей значно перевищувала ринкову ціну.

“Сума збитків, завданих державі в результаті протиправної діяльності, становить майже 25,7 млн грн”, — повідомили в Службі безпеки.

21−22 липня у столиці, Київській, Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Одеській, Харківській та Черкаській областях правоохоронці провели 26 обшуків за місцями проживання осіб, які контролюють діяльність фінансової піраміди.

Також обшуки проводилися за місцем розташування магазинів, які використовуються для вчинення кримінальних правопорушень, зазначає прес-служба.

За результатами проведення обшуків вилучено:

– документи, що мають доказове значення;
– ювелірні вироби та печатки юридичних осіб, які використовувалися при скоєнні злочинів;
– мобільні телефони та комп’ютерну техніку, що містять необхідну слідству інформацію;
– майно, в тому числі транспортні засоби, здобуті злочинним шляхом.

Одночасно з цим припинено роботу магазинів, їхні приміщення в установленому КПК порядку опечатано.