У Чехії на знак протесту проти локдауну відкрилися сотні барів і ресторанів

24 січня 202110:20

До акції протесту проти закриття ресторанів і барів приєдналися заклади по всій Чехії, вони почали роботу попри локдаун.

Організатором акції протесту виступила ініціатива Chcipl pes (Мертвий пес). Назва цього протестного руху натякає на незгоду з політикою уряду, котрий запровадив системи електронного стеження PES.

Рух Chcipl pes також зареєстрував себе як політичне утворення, чиї члени можуть збиратися в закладах громадського харчування, що вважатимуться звичайним місцем проведення партійних зборів.

“Ми вже давно розчаровані урядом і хочемо показати, що він обрав хибний шлях. З нас уже досить, та ми вважаємо, що міністрам варто подумати про те, щоб піти зі своїх постів”, — сказав менеджер броварні Malý Janek Іржі Янечек, який є співзасновником руху Chcipl pes в коментарі агентству новин AFP.

Водночас у пресслужбі Празької мерії розповіли AFP, що за порушення правил відкритим ресторанам загрожує максимальний штраф в розмірі 20 тисяч крон (близько 932 доларів).

У Чехії ще з жовтня минулого року закриті всі ресторани, паби і бари, а також кінотеатри, театри, зоопарки, тренажерні зали і більшість магазинів. Влада дозволила їм відкритися лише на час Різдвяних свят. Чехія, чиє населення становить близько 10,7 мільйона осіб, належить до тих країн-членів ЄС, що найбільше постраждали від нинішньої пандемії.

У країні зафіксовано близько 930 тисяч випадків зараження коронавірусом, а також майже 15,3 тисячі пов’язаних з коронавірусом смертей. Щодня в Чехії фіксують близько восьми тисяч нових випадків захворювання.