У Борисполі затримали проросійського пропагандиста, який закликав до поділу України

17 вересня 202111:22

Затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

У Борисполі, Київська область, затримали проросійського пропагандиста, який закликав до поділу України. Зловмисник більше року переховувався від слідства.

Про це пише “Фактор” із посиланням на пресслужбу СБУ.

“СБУ затримала проросійського пропагандиста, який більше року переховувався від слідства за заклики до поділу України”, – йдеться в повідомленні.

У спецслужбі розповіли, що затриманий є учасником групи інтернет-агітаторів, які поширювали російську пропаганду в Україні. Злочинну діяльність чоловіка викрили влітку 2020 року, але після оголошення підозри він втік і переховувався від слідства. Весь цей час зловмисник продовжував підривну інформаційну діяльність на YouTube і через новостворені телеграм-канали.

Зокрема, зловмисник агітував за порушення державних кордонів та створення на території окремих областей України псевдодержавних утворень.

“Він брав участь у маніпулятивних сюжетах на російських пропагандистських телеканалах, які знімалися на замовлення окремих політичних сил і громадських організацій РФ відверто антиукраїнського спрямування”, – підкреслюють у спецслужбі.

Зараз всім трьом учасникам групи: організатору – жителю Луганска, адміністратору ютуб-каналу і редактору проросійського інтернет-ресурсу повідомлено про підозру у ч. 2 ст. 110 (“Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України”) Кримінального кодексу України.

Затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.