Ціна на каву у світі зросла до максимуму за останні 7 років

27 липня 202119:29

Основна країна-експортер найпопулярнішого сорту кави страждає від посух та морозів.

Вартість ф’ючерсів на каву сорту “Арабіка” зросла до максимуму за останні 7 років.

“Ф’ючерси на каву “Арабіка” на ICE (світова біржева мережа – ред.) вперше з жовтня 2014 р. подорожчали на 2,0 долара за фунт через занепокоєння щодо зниження виробництва після більш різкого, ніж передбачалося, падіння температур у трьох найбільших регіонах Бразилії, де вирощують каву, яке викликає побоювання щодо зменшення урожаю в наступному році”, – зазначають у Trading Economics.

Так, у Бразилію після тривалих та надзвичайно сильних посух прийшли морози: спад виробництва називають найбільшим за останні 20 років. А Колумбія та В’єтнам стикаються із затримками в портах. У той же час, попит на каву зростає, адже люди, втомлені від локдаунів, прагнуть частіше сидіти у кав’ярнях.


Кава сорту “Арабіка” – це світовий орієнтир для ф’ючерсних контрактів на каву, які торгуються на біржах ICE. На цей сорт припадає 75 відсотків світового виробництва, і він переважно культивується в Бразилії (40% загального світового обсягу) та Колумбії. На “Робусту” припадає 25% світового обсягу кавового виробництва, здебільшого лідерами є В’єтнам (15% світового постачання) та Індонезія.