TikTok подав до суду на адміністрацію Трампа через загрозу заборони в США

25 серпня 202017:50

Керівництво сервісу коротких відео TikTok подало в суд на адміністрацію президента США Дональда Трампа.

Причиною став указ Трампа про заборону громадянам США укладати угоди з китайською компанією ByteDance, що володіє TikTok.

Щодо подання позову повідомляється в блозі TikTok. Представники сервісу заявили, що американська влада не надала доказів своєї версії про те, що сервіс становить загрозу національній безпеці США через зв’язки з владою Китаю.

TikTok також зазначає, що влада США проігнорувала спроби сервісу довести свою благонадійність. Зокрема, не було взято до уваги те, що дані американських користувачів TikTok зберігаються за межами Китаю.

Окремий позов проти владі США також подав співробітник TikTok Патрік Райан. Він вказав, що указ Трампа може позбавити зарплати 1500 співробітників TikTok, що працюють в США.

Влада США стверджує, що TikTok може стежити за користувачами і передавати інформацію про них китайському уряду.

TikTok це заперечує.

На початку серпня американська компанія Microsoft заявила про намір купити частину бізнесу TikTok, в тому числі в США. Дональд Трамп зажадав, щоб угоду закрили до 15 вересня, інакше TikTok заблокують в США.

Незабаром Трамп підписав два укази, які забороняють громадянам США укладати угоди з китайськими компаніями, які володіють TikTok і месенджером WeChat. Укази вступлять в силу 20 вересня.