Тарас Криворучко: Київ не забуває про підприємців. Під час карантину особливо!

10 червня 202010:18

Станом на перший день літа 2020 року у столиці офіційно зареєстровано 22 тисячі 700 безробітних. Це майже у 3 рази більше, ніж було торік на цю ж дату.

Роботу, здебільшого, втратили ті, хто працював у галузях, діяльність яких зупинилася під час карантину. Також офіційно стали безробітними люди, котрі легально не працювали, можливо, будучи зайнятими у тіньовому економічному секторі.

Колишні працівники торгівлі (25%), державного управління (10%), фінансової і страхової діяльності (9%), підприємств переробної промисловості (9%), представники сфери інформації та телекомунікацій, професійної, наукової і технічної діяльності (7%) – така невтішна картина склалася на 1 червня нинішнього року стосовно числа безробітних у столиці України.

Чи здатен Київ запропонувати безробітним бодай якусь достойну допомогу? Від чого це залежить? Наскільки обізнані депутати Київради проблематикою та чи готують рішення задля того, щоб кияни знайшли собі професійне застосування саме у столиці, а не поповнили собою чергу на українсько-польському або інших кордонах?

Коментує депутат Київської міської ради (фракція “Солідарність”), секретар Постійної комісії Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків Тарас Криворучко:

“Вважаю, що, передовсім, треба боротися з причинами, а не наслідками, до яких призводить безробіття. Під час пандемії, як ніколи, потрібні дієві заходи на підтримку бізнесу. Такі заходи повинні бути послідовні, не хаотичні. Бо саме малий і середній бізнес зазнав найвідчутніших втрат.

Київрада виділила ресурси на програму фінансово-кредитної підтримки якраз для малого і середнього бізнесу. Ця програма, в першу чергу, спрямована на тих, хто втратив роботу, та на українців, котрі повернулися з-за кордону займатися підприємництвом й створювати робочі місця.

Київрада надала знижку 50% малому бізнесу на оренду комунального майна. Думаю, люди це добре знають і вже відчули. Знижка діятиме до 1 липня нинішнього року. Може вона буде пролонгована, треба буде дивитись по ситуації.

В окремих випадках тимчасового припинення діяльності бізнес був взагалі звільнений від сплати оренди за комунальне майно. Якщо говорити про мій Дніпровський район, то, наприклад, тут сплата оренди за комунальне майно становила 1 гривню. Такою пільгою скористалися у нас в районі 233 орендаря.

В Київраді вже підготовлено проект рішення про звільнення підприємців-власників тимчасових споруд від сплати пайової участі під час карантину. Раніше сплачені ними кошти планується зараховувати на майбутній період. Щоб ми зараз цей тягар не покладали на підприємців, які були змушені призупинити свою діяльність. Ця плата буде перенесена на потім, вже на посткарантинний період.

З 1-го березня до 30-го квітня фізичних осіб-підприємців було звільнено від сплати ЄСВ (єдиного соціального внеску). Підприємці так само могли скористатись послугою часткового безробіття на період дії обмежень – потрібно було звернутися до центрів зайнятості за місцем реєстрації і, таким чином, скористатися цією можливістю.

Зараз фізичні особи-підприємці, що мають найманих працівників, можуть отримати допомогу по частковому безробіттю. І збільшуються строки для отримання цієї фінансової підтримки – до 90 днів з моменту зупинення або скорочення підприємницької діяльності.

На час часткового безробіття роботодавці звільняються від сплати ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) та військового збору.

Можна в цьому контексті також згадати співробітництво з українсько-німецьким Фондом розвитку підприємництва, де на доступних, пільгових умовах підприємці можуть отримати кредити під 13% річних. На такі цілі міською владою було спрямовано більше 7 мільйонів гривень. Невеликі кошти, так. Але, я думаю, що це лише для початку. Ця програма вже себе досить непогано показала, тому є сенс цю суму далі збільшувати.

Тож, Київ не забуває про підприємців. Під час карантину особливо! І, ще раз наголошу, проблему втрати людьми робочих місць треба вирішувати системно. Але, якщо таке вже сталося в Україні і столиці в результаті карантину, ми намагатимемось і далі усіляко підтримувати підприємців”, – підсумував депутат Київради Тарас Криворучко.

Автор: Сергій Дойко